Bariery drogowe
Brak kategorii

Barierki drogowe – najlepsze zabezpieczenie ruchu drogowego

Bariery drogowe oraz barierki drogowe wraz z branżami budowlanymi współpracują, aby zabezpieczać ruch drogowy. Zapewniają bezpieczeństwo nie tylko na drodze, ale również chronią pieszych czy rowerzystów.

Bariery drogowe – bezpieczeństwo na drodze to podstawa!

Bariery drogowe to jeden z wielu rozwiązań oraz pomocy dla firm budowlanych, przy zabezpieczaniu ruchu drogowego. Takie barierki różnią się od siebie rodzajem – istnieją barierki pojedynczo wbijane, barierki dzielące wbijane oraz barierki mostowe. W Polsce i na świecie są zakłady, które specjalizują się projektowaniem, doborem barierek do ruchu drogowego oraz ich montowaniem.

Barierki drogowe – jaki mają cel?

Najważniejszym zadaniem barierek drogowych jest zabezpieczenie drogi oraz ostrzeganie nie tylko pieszego, lecz też i kierowcę przed możliwym niebezpieczeństwem. Drugim ważnym zadaniem barier drogowych jest zablokowanie przejazdu autom, aby nie stała się krzywda kierowcom, pasażerom oraz pieszym. Takie barierki drogowe są stosowane w dużych miastach, jak i we wsiach. Funkcją barierek drogowych również może być oddzielenie obiektów znajdujących się blisko ruchu drogowego.

Barierki drogowe

Barierki drogowe – ich charakterystyka i wygląd

Po pierwsze bariery drogowe muszą być łatwo widoczne dla kierowców, aby maska samochodu nie zasłaniała ich, dlatego istnieją bariery niższe (dopasowane do mniejszych pojazdów) oraz wyższe (dla większych aut). Te ochronne zapory powinny być pomalowane kolorem, który jest łatwo widoczny i ma charakter ostrzegawczy na przykład żółty lub czerwony. Najczęściej bariery drogowe są wyposażone w odblaski, by kierowcy w nocy je zauważyli. Kształt barierek tez jest ważny, często są one zaokrąglone przy rogach, ponieważ gdy samochód uderzy o nie samochód nie będzie poważnie uszkodzony.

Bariery drogowe – które wybrać?

Przy wyborze oraz zakupie barier drogowych powinniśmy skorzystać z usług doświadczonych i zaufanych firm zajmujących się tego typu zadaniami.  Bardzo ważny jest materiał z którego jest zrobiona barierka drogowa – materiał musi być bardzo odporny na warunki pogodowe oraz długotrwały.

Możesz również polubić…