Klimatyzacja Gniezno
Brak kategorii

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji?

Upalne dni sprawiają, że czujesz się zmęczony? Dom, w którym jest chłodno jest azylem. To właśnie tam odpoczywamy. Jednak nie w każdym domu podczas upalnego lata jest chłodno? W niektórych wręcz jest jeszcze cieplej niż na zewnątrz. Co zatem warto zrobić, aby w mieszkaniu podczas lata było chłodno i przyjemnie?

Klimatyzacja Gniezno – jaki jest cel jej działania?

Klimatyzacja polega na tak zwanej obróbce powietrza, które znajduje się w pomieszczeniu.  Powietrze nie jest wymieniane, tylko schładzane lub ogrzewane. Dodatkowo klimatyzacja służy nie tylko do zmiany temperatury w pomieszczeniu. Wyposażona jest w specjalne filtry, które umożliwiają oczyszczanie powietrza z drobnoustrojów i pyłków. Aby jej działanie było skuteczne, należy przynajmniej raz do roku poddawać ją serwisowi.

Rekuperacja Gniezno – na czym polega jej działanie?

Celem rekuperacji jest wymiana powietrza. Proces ten odbywa się za pomocą urządzenia – rekuperatora. Zużyte powietrze jest wywiewane, a nawiewanie jest czyste, świeże powietrze. Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna pozwala również na filtrowanie powietrza, dzięki czemu smog nie dostaje się do pomieszczenia. Dostępne są również urządzenia wyposażone w jonizatory, które oczyszczają powietrze z wszelkich zanieczyszczeń.

Rekuperacja Gniezno

Rolety – czy faktycznie są skuteczne?

Warto też pomyśleć o roletach. Szczególnie, kiedy w naszym domu znajdują się duże okna. W sklepach zamówić można rolety zewnętrzne lub rolety wewnętrzne. Coraz więcej osób decyduje się na rolety zewnętrzne, bo chronią nie tylko przed słońcem, ale również przed wiatrem czy deszczem. Wyglądają bardzo estetycznie i są łatwe w obsłudze. Jeśli chodzi natomiast o rolety wewnętrzne, to wybór jest ogromny – rolety rzymskie, bambusowe czy dzień i noc. Wszystko zależy od tego, co chcemy zyskać. Jeśli chodzi o ochronę przed słońcem, to dostępne są rolety ochraniające i zatrzymujące promienie UV.

Możesz również polubić…