Beton Poznań
Brak kategorii

Jak pielęgnować betonowy podjazd latem?

To prawda, że latem wszystko szybciej schnie, również beton Poznań. Jednak słońce może się również okazać wrogiem betonu. Dlaczego? Jak pielęgnować beton latem i dlaczego właściwa pielęgnacja ma tak duże znaczenie? Zapraszamy do lektury.  

Materiał znany każdemu

Beton to materiał budowlany, z którym do czynienia w swoim życiu miał każdy. Beton Poznań potrzebny jest na każdej inwestycji budowlanej – zarówno mniejszej, jak budowa zwykłego murku oporowego, jak również większej, jak budowa domu, bloku mieszkalnego czy autostrady. Może być on wyższej i niższej klasy. Betoniarnie mają wiele do zaoferowania. Najczęściej wybierany jest beton zwykły średniej klasy. Ma wystarczające właściwości, by dobrze wyglądać przez wiele lat w polskich warunkach atmosferycznych. Jednak potrzebna jest jego odpowiednia pielęgnacja.

Lato a beton Poznań 

Lato sprzyja inwestycjom budowlanym. Dlaczego? Ponieważ wtedy beton i inne materiały schną znacznie szybciej. Z tego powodu również sprzedaż betonu Poznań kwitnie w okresie letnim. Jednak wysokie temperatury i prażące słońce mogą wpłynąć na beton w sposób dla nas niepożądany. Słońce, wiatr i upał to podstawowe czynniki atmosferyczne, które powodują nadmierne i zbyt szybkie wysychanie betonu. Podstawą pielęgnacji jest utrzymywanie odpowiedniej wilgotności, aby uchronić betonową powierzchnię przed nadmiernym parowaniem wody. Dbanie o beton to czynność, która nie tylko polepszy jego warunki wizualne, ale też – przede wszystkim – pozwoli uchronić betonową konstrukcję przed pękaniem i obniżeniem jej trwałości, a nawet całkowitym zniszczeniem. Co ciekawe, nawet najwyższej jakości beton może mieć obniżoną wytrzymałość, kruszyć się i mieć zwiększoną nasiąkliwość, jeśli pielęgnacja będzie błędnie prowadzona. Zatem, co robić?

Sprzedaż betonu Poznań

Podstawowe rady

Posiadasz betonowy podjazd lub chodnik? Kiedy jest gorąco pomoże zraszanie mgiełką wodną, nawet kilka razy dziennie. A jeżeli twój chodnik jest świeżo położony, zadbaj o to, by zwilżanie betonu odbywało się intensywnie przez minimum 5 a nawet 8 dni.

Może Ci się także spodobać