Odbiór folii Poznań
Brak kategorii

Odbiór worków po nawozach – Dlaczego tak ciężko o odbiór odpadów?

Kłopoty z odbiorem odpadów niekomunalnych ma praktycznie każda firma. Dlaczego?Dzięki zmianie ustawy, wszystko się pozmieniało. Teraz najlepiej jest współpracować z firmą zewnętrzną. Czym dokładnie się zajmują i jakie odpady odbierają? Czy gmina zajmuje się odbiorem odpadów szkodliwych? Więcej informacji poznasz w dalszej części artykułu. Zapraszamy.

Współpraca

Każdy, kto prowadzi własną działalność lub chce zacząć ją prowadzić, musi liczyć się z odpowiednią segregacją i gospodarką odpadkami. Wszystko to dzięki zmianie przepisów. W 2012 roku wstrząsnęło to gospodarką, ale po kilku latach już każdy pogodził się z segregacją. Obecnie papierologia wymaga czasu, tak samo jak samo przygotowanie i wywóz odpadów.  Na szczęście powstaje coraz więcej firm, które zajmują się odbiorem worków po nawozach i nie tylko.

Rozpoczęcie współpracy jest bardzo proste i wygodne. Firma zajmuje się odbiorem odpadów w terminach wcześniej ustalonych z klientem. Dzięki takiej współpracy nie musimy się o nic martwić, zarówno o segregację, jak i wywóz.

Odbiór odpadów rolniczych

Odbiór odpadów

Częstym problemem rolników jest odmowa przyjmowania opakowań po nawozach przez PSZOK. Są to odpady, które są szkodliwe dla środowiska. Często worki, opakowania po nawozach i jego pozostałości zawierają niebezpieczne składniki chemiczne, które wymagają specjalnej segregacji i utylizacji. To samo dotyczy odbioru wszelkiego rodzaju folii, makulatury czy oleju przepracowanego. Żadna gmina nie zajmuje się tego typu rzeczami, dlatego o odbiór odpadów rolniczych firmy muszą martwić się same. 

Jeśli chcemy poszukać wiarygodnej firmy, powinniśmy zacząć przede wszystkim od przejrzenia jej pozwoleń, decyzji i referencji. Firma nieposiadająca odpowiednich kwalifikacji nie może zajmować się odbiorem odpadów szkodliwych. Sprawdzenie opinii o firmach też jest bardzo ważne – warto zwrócić uwagę na terminowość, sprawność i kompleksowość. Bardzo ważna jest też sama rozmowa czy warunki umowy.

Możesz również polubić…