Zajęcia sportowe dla dzieci Poznań
Brak kategorii

Planujesz wakacje 2023 dla swojego dziecka? Postaw na półkolonie!

Choć niedawno były wakacje 2022, te przyszłoroczne szybko przyjdą. Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku, zabawy i relaksu. Jednak bywają też nudne. Jak zorganizować dzieciom czas, by się nie nudziły, za to spędzały czas miło i aktywnie? Postaw, na wakacje sportowe dla dzieci Poznań. W tym artykule powiemy o nich więcej.   

Wakacje sportowe dla dzieci Poznań – W domu, w parku, w ośrodku rekreacyjno-sportowym 

Chcesz, a by twoja pociecha spędziła wakacje przynajmniej w jakimś stopniu aktywnie? To bardzo dobrze! Niestety wielu rodziców nie przejmuje się tym, że ich dzieci coraz mniej się ruszają, a  coraz więcej siedzą przed komputerem. To owocuje wycofanym społeczeństwem z nadwagą. Fakt, że brzmi to brutalnie, jednak taka jest rzeczywistość – szczególnie w Polsce. Polskie dzieci tyją najszybciej w całej europie. Wakacje sportowe dla dzieci Poznań mogą być szczególnym wyzwaniem dla młodych, którzy preferują opisany wyżej tryb życia. Ale czy nie warto popracować nad zdrowiem już w tak młodym wieku?  Takie aktywne wakacje możesz zorganizować za darmo, a co ważne, możesz brać w nich udział! Planujcie wspólne wypady do lasu, wycieczki rowerowe, kajaki, rowerki wodne, parki linowe i tym podobne. A jeśli nie masz możliwości spędzać czasu z pociechą pomyśl o półkoloniach lub koloniach.

półkolonie Poznań

Półkolonie – Na czym polegają?

Kiedyś dzieciaki potrafiły zorganizować sobie czas, bawić się razem z innymi dziećmi. Lubiły także zabawy na dworze. Niestety dziś większość z nich woli spędzać czas przed komputerem bądź smart fonem. Dobrze wiemy jak wpływa to na ich zdrowie fizyczne, a także sferę psychiczną. Natomiast w trakcie półkolonii Poznań twoja pociecha może spróbować nowych sportów, poznać wiele osób w swoim wieku i nauczyć się ciekawych rzeczy. Kolonie różnią się ceną i tym, że żegnamy się z dziećmi na tydzień. Spędzają czas w danym miejscu, bez wracanie na noc do domu. Co mamy do wyboru? W Poznaniu dostępne są między innymi półkolonie ze squashem, ping-pongiem, badmintonem czy tenisem. Zajęcia sportowe dla dzieci Poznań to wspaniałe rozwiązanie, ponieważ na co dzień mają dużo siedzenia i zwykle nie ruszają się wystarczająco. Jest tak szczególnie w trakcie pandemii. A nie ma dla dzieci lepszego wypoczynku niż ten aktywny.

Możesz również polubić…