Toczenie CNC Bydgoszcz
Brak kategorii

Toczenie CNC Bydgoszcz – obróbka drewna

Toczenie to jedna z popularniejszych metod obróbki drewna skrawaniem. Technologia skrawania znalazła swoje zastosowanie w wytwarzaniu przedmiotów o formie brył obrotowych, takich jak walce, kule czy stożki. Sam proces odbywa się poprzez połączenie dwóch rodzajów ruchu – obrotowego, w który wprawiany jest obrabiany przedmiot, oraz ruchu prostoliniowego, który wykonuje narzędzie skrawające. Dzięki sterowaniu komputerowemu możemy nadać obrabianemu przedmiotowi formę w pełni odpowiadającą wymaganiom zleconego projektu. Jak więc wygląda obróbka materiału w przypadku drewna?

Toczenie CNC Bydgoszcz – zastosowanie

Udogodnieniem, wynikającym z zastosowania toczenia CNC, jest zoptymalizowanie oraz zminimalizowanie pracy operatora urządzenia, którego rola polega jedynie na wprowadzeniu obrabianego materiału do maszyny, ustawieniu określonego programu, a następnie uruchomieniu samej tokarki. Toczenie CNC to metoda, którą wykorzystuje się do wyprodukowania nóg do mebli, donic i kwietników, poręczy… Wszelkich przedmiotów, które posiadają walcowatą podstawę.

Obróbka drewna i najczęściej wykorzystywane materiały

Możesz obrabiać właściwie każdy gatunek drewna, z czego najlepiej sprawdzą się materiały wysokiej jakości, jak drewno lite. Do budowy mebli wykorzystaj drewna odporne na wilgoć oraz twarde gatunki. Zadbaj o to, by drewno nie było spękane, co może zakłócić Twój obraz końcowego efektu wizualnego. Jeśli nie stać Cię na drewno, zawsze możesz skorzystać z materiałów drewnopodobnych! Choć powinieneś wiedzieć, że lepszą trwałością będą cechować się przedmioty wykonane z buku, lipy, dębu, jesiona czy z brzozy.

Frezowanie CNC Bydgoszcz

Frezowanie CNC Bydgoszcz drewna – znana metoda obróbki

Często do wykonywania drewnianych mebli wykorzystuje się metodę obróbki zwaną frezowaniem. Ta metoda, w odróżnieniu od toczenia pozwala na obróbkę powierzchni płaskich. Dzięki temu obróbka frontów czy drzwi nie stanowi żadnego problemu.

Frezowanie CNC, jak i toczenie CNC to popularne metody. Dzięki nim uzyskujemy precyzyjnie wykonane materiały, które nie wymagają dalszych poprawek.  

Możesz również polubić…