Znicze
Brak kategorii

Znicze i wkłady do zniczy – jak je wybrać?

Znicze spotykane są na każdym cmentarzu – tym małym, znajdującym się na wsi i tym dużym, położonym w mieście. Coraz więcej osób decydujących się na zakup zniczy zwraca uwagę nie tylko na cne, ale również na środowisko. Małe, plastikowe znicze nie są wytrzymałe, a są bardzo szkodliwe dla środowiska. Na jakie znicze zatem warto postawić?

Znicze – jakie będą najlepszym wyborem?

Z roku na rok na cmentarzach pojawia się coraz to rozmaitszych zniczy na grobach naszych bliskich. Są osoby, które decydują się na zakup droższych, szklanych zniczy, jednak nie są one wyrzuca Do takich zniczy można dokupić wkłady wymienne, co jest lepszym i tańszym rozwiązaniem. Szklane znicze swoja jakość mogą zachować nawet prze kilka lat. w tym czasie warto, od czasu do czasu, umyć znicz w ciepłej wodzie.

Plastikowe, małe znicze często są jednokrotnego użytku. Zdarza się, że pod wpływem temperatury wieczko ulega zniszczeniu, w przypadku wiatru, często dochodzi do wypalenia się ścianek znicza. Najlepszym wyborem będą zatem znicze szklane, ozdobne, które wytrzymają nawet kilka lat.

Wkłady do zniczy – jak i gdzie je kupować?

Każdy wkład powinien być odpowiednio dopasowany do znicza – nie powinny  być ani za wysokie, ani za niskie. Wkłady do zniczy dopasowywać możemy podług średnicy, zgodnie ze średnicą otworu znicza. Odpowiednie dopasowanie rozmiarem wkładu do znicza jest znaczące. Dzięki temu wkład nie przechyla się i jest dobrze ustabilizowany.

Wkłady do zniczy można kupować ze względu na rodzaj zawartość wkładu do znicza. Jedne zalane są parafiną, drugie olejem, a jeszcze inne posiadają zasilenie elektryczne – led. Na które z nich warto postawić?

Wkłady do zniczy

Znacząca w tym przypadku jest pora roku – zimą i w okresie jesiennym świetnie sprawdzą się wkłady olejowe. Mieszanka oleju i parafiny powoduje, że są one odporne na niskie temperatury. Okres letni to czas, w którym warto postawić na wkłady parafinowe. Są one odporne na ekstremalnie wysokie temperatury.

Wkłady elektryczne led coraz bardziej zyskują na popularności. Dlaczego? Są wielce wytrzymałe. Wystarczy wymienić baterie, a wkłady te ponownie będą paliły się przed długi czas.

Rodzajów zniczy i wkładów do zniczy jest naprawdę wiele. Gdzie warto dokonać ich zakupu? Coraz więcej osób decyduje się na zakupy tych przedmiotów w Internecie. Szeroki wybór rodzajów i wzorów asortymentu, dostawa do domu, a także ceny niższe niż w sklepach, powodują, że coraz więcej osób decyduje się na tę formę zakupów.

Możesz również polubić…