dźwig Poznań
Brak kategorii

Dźwigi mogą być naprawdę wysokie – Ile metrów ma największy?

Widok dźwigów zupełnie nas nie dziwi. Tak naprawdę w każdym większym mieście możemy zobaczyć inwestycję budowlaną, na której jest mniejszy lub większy dźwig Poznań. Jednak widok największego dźwigu mógłby nas zaskoczyć. Ile ma o metrów? Jak wypadają przy nim standardowe maszyny, najczęściej widywane w Polsce? Dowiesz się z pozostałej części artykułu.

Ile dźwiga największy spośród dźwig Poznań na świecie?

Przejeżdżając koło dużych przedsięwzięć budowlanych zwykle podziwiamy maszyny z wysokimi wysięgnikami. Chodzi oczywiście o dźwigi, ale o ich charakterystyce powiemy więcej w drugim akapicie. Teraz skupimy się na największym „okazie”, który na tą chwilę pozostaje bezkonkurencyjny. Ile może mieć metrów wysokości? Czy robi wrażenie? A czy jadąc koło Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie jesteś pod wrażeniem? To teraz wyobraź sobie dźwig o 8 metrów wyższy niż Pałac Kultury. Chodzi o niemiecki dźwig Liebherr LR 13000. Ma on ponad 245 metrów i sam waży 600 ton. Jaki ma udźwig? Może podnieść aż 3000 ton! Nieprawdopodobne. Przenoszenie tak ciężkich ładunków wiąże się oczywiście z niebezpieczeństwem, dlatego osoba wykonująca usługi dźwigowe Toruń, obsługująca taki – i każdy inny – dźwig, powinna mieć odpowiednie kwalifikacje. Powiedzmy teraz o bardziej standardowych przypadkach.

usługi dźwigowe Toruń

Standardowe przypadki dźwigowe

Zobaczyć Liebherr LR 13000 można również w Polsce, jednak zdarza się to rzadko, ponieważ nie często budowane są tak wysokie budynki. W nasym kraju najczęściej powstają 5 piętrowe budynki, do których zbudowania potrzebne są jedynie 30 metrowe dźwigi. A co niesamowite, nawet takie robią na nas wrażenie. W Polsce budowane są również wieżowce, jednak nie przekraczające 100 metrów. Każdy dźwig Poznań ma inne możliwości, inną siłę, wysięg i tak dalej. Dzielą się na kilka rodzajów:

  • budowlane pionowe,
  • pochyłe,
  • okrężne,
  • portowe – zwane żurawiami portowymi.

Bez dźwigów ciężko byłoby sobie wyobrazić budowę bloku. Choć w starożytności nawet piramidy powstawały bez nich. W każdym razie, jeżeli decydujesz się na wynajem dźwigu skorzystaj z usług firmy, która jest uczciwa i rzetelna.

Możesz również polubić…