komornik Gdynia
Brak kategorii

 Na co zwracać uwagę wybierając komornika by dobrze trafić?

Kiedy windykacja nie pomogła potrzebny jest skuteczny komornik Gdynia. Ale jak wybrać odpowiednią osobę? Jeśli sam poszukujesz komornika, zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem. Odpowiemy na postawione pytania.  

Po pierwsze własność terytorialna

Wiele osób wybiera komornika, który działa najbliżej jego dłużnika. Z pozoru wydaje się to właściwe, ponieważ w ten sposób komornik częściej może wykonywać czynności terenowe, a co za tym idzie, skuteczniej egzekwować dług. Jednak może się zdarzyć, że twój dłużnik nie jest dłużny jedynie tobie. Możliwe, że komornik Gdynia prowadzi już sprawę na rzecz innych wierzycieli, dotyczącą tego samego dłużnika. Wówczas odzyskane przez komornika pieniądze dzielone będą na wszystkie prowadzone przez niego sprawy – odzyskasz tylko część długu. Poza tym, niejeden komornik po prostu nie podejmuje współpracy poza okręgiem Sądu Rejonowego, pod który podlega.

Terminy – Kiedy komornik Gdynia zacznie działać

Jeżeli ktoś jest twoim dłużnikiem, to oczywiste jest, że im szybciej podejmiesz działania, tym lepiej. Gdy twoje działania nie przynoszą pozytywnych efektów należy wprowadzić sprawę windykacyjną. Urzędnicy będą próbowali skontaktować się z dłużnikiem, wysyłać pisma. Jednak zdarza się, że to również nie działa. Wtedy pora zaangażować komornika. Niestety nie każda kancelaria równie szybko zajmuje się sprawami klientów. Zdarza się, że samo zarejestrowanie sprawy zajmuje im do miesiąca. Co w tym czasie się dzieje? Dłużnik ma możliwość chociażby do ukrycia majątku wierzyciela. Zanim wybierzesz komornika, należy zorientować się, w jakim terminie, zajmie się on twoją sprawą. Na co jeszcze zwracać uwagę?

Kontaktowość, dobra opinia

Czy kancelaria komornicza, którą wybrałeś, nie odbiera telefonów? To nie jest dobry znak. Jeśli nie możesz dodzwonić się do jakiejś kancelarii, może to oznaczać, że przy dalszej współpracy komunikacja nie będzie na najwyższym poziomie. Często pierwsza rozmowa, lub właśnie jej brak decydują o tym, czy ktoś zaufa danemu komornikowi. Kolejną cechą, którą wyróżnia się skuteczny komornik Gdynia jest przychylność jeśli chodzi o udział wierzyciela w czynnościach terenowych. Nie każdy wie, że jako wierzyciel mamy prawo do uczestniczenia w czynnościach terenowych. Dzięki obecności wierzyciela komornik może być mniej skłonny do ustępstw na rzecz dłużnika.

Możesz również polubić…