rowery miejskie
Brak kategorii

Rowerowe szaleństwo – jaki rower wybrać?

Wiosna w pełni, a co za tym idzie, wzrasta zainteresowanie rowerami – szczyty sprzedaży notują salony rowerowe, serwisy i sklepy internetowe. Wzrasta też dylemat klientów – jaki rower wybrać? Czym kierować się przy wyborze? Dokonując zakupu roweru, warto kierować się wskazówkami ekspertów. 

Do jazdy po mieście czy na wycieczki terenowe?

Pierwszym pytaniem, na jakie należy sobie odpowiedzieć, jest określenie celu rowerowych wypraw. Jeśli większość tras użytkownika to pozamiejskie wycieczki, zdecydowanie powinien on rozejrzeć się wśród rowerów trekkingowych lub krosów. W przypadku pokonywania długich dystansów po asfalcie, warto zwrócić uwagę na rowery przeznaczone do jazdy szosowej. Jeśli jednak głównym celem jest jazda miejska, uwagę przykuć powinny rowery miejskie. Jakie? To kolejny wybór do rozważenia. 

Rowery miejskie – bogactwo wyboru

Decydując się na rower miejski wcale nie zakończyły się rowerowe dylematy. Rowery miejskie to obecnie bardzo obszerny rynek, który składa się z wielu rodzajów tego typu rowerów. Warto zauważyć, że rozkwit przeżywają salony rowerów używanych, szczególnie holenderskich, które często są rowerami z tzw. wyższej półki, a odpowiednio serwisowane mogą służyć użytkownikom przez wiele lat – często dłużej, niż nowe modele. Jeśli jednak szukamy klasycznego roweru miejskiego i interesują nas nowe rowery miejskie, z pewnością warto udać się do specjalisty, który pomoże dobrać rower do naszej postury, wagi, wzrostu i oszacowanej ilości kilometrów, pokonywanych w sezonie. Dobry specjalista poleci również konkretny model, który sprawdzi się w danym przypadku. Trzeba przyznać, wybór jest ogromny. Postawić można na odpowiedniej jakości podzespoły skupione wokół skromnego modelu, wyglądającego porządnie i klasycznie, wybierać można również wśród rowerów retro, awangardowych, kolorowych, podkreślających indywidualny styl rowerzysty. Kupując rower warto dopasować dodatki, które ułatwią przemierzanie miejskiej dżungli – przy ich wyborze kierować trzeba się indywidualnymi preferencjami – jednym przyda się kosz na zakupy, innym wózek dla dziecka lub stylowy uchwyt na telefon czy bidon. Warto zwrócić też uwagę na wagę roweru wraz z osprzętem – jazda w mieście często wymaga przeprowadzenia gdzieś roweru lub podniesienia go, im lżejszy będzie wymarzony sprzęt, tym łatwiejsze jego codzienne użytkowanie. 

rowery gazelle

Rowery elektryczne – środek komunikacji przyszłości?

Wybierając rower miejski z pewnością rzuci się w oczy oferta rowerów elektrycznych, które obecnie zaczynają brylować na rynku rowerowym w Polsce. Rowery elektryczne wyposażone są w silnik, który wspomaga jazdę, warto podkreślić, że nie zastępuje on pedałowania, wymaga od użytkownika zaangażowania. Ułatwia on i przyspiesza komunikację miejską. Rowery elektryczne to jednak wydatek sporo większy, niż zakup klasycznego roweru. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się ofertom używanych rowerów holenderskich elektrycznych. Są to oferty sprzętu, który spełni wszystkie kryteria jakości, a jednocześnie zadba o portfel użytkownika – idealny kompromis pomiędzy nowym rowerem miejskim, a nowym elektrykiem. 

Niezależnie od tego, jaki typ roweru wybierzesz, ważne jest, by odpowiednio dobrać jego parametry, warto więc skorzystać z porad dobrego specjalisty, by odczuwać maksymalny komfort z jazdy. 

Możesz również polubić…